You are currently viewing BOOSTER – a co to takiego? I jak go używać?

BOOSTER – a co to takiego? I jak go używać?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zaledwie kilka dni temu wprowadziliśmy do sprzedaży nasz pierwszy booster (pierwszy nie oznacza, że ostatni…). Ponieważ to nowy rodzaj produktu w naszym portfolio kosmetyków naturalnych, postanowiliśmy nieco go przybliżyć.

Co to jest booster?

Z angielskiego „boost” oznacza „doładować” – a więc booster to taki doładowywacz, wzmacniacz. Pozornie wydaje się, ze może przypominać serum, ale jednak to inny kosmetyk. Jest lekki (aby nie zmieniał konsystencji innych używanych łącznie z nim kosmetyków), ale maksymalnie skoncentrowany. I w odróżnieniu od serum nie służy do radzenia sobie z jednym konkretnym problemem, a wzmacnia warstwę rogową naskórka.

Chodzi o to, aby maksymalnie dbać o warstwę rogową naskórka, bo to ona właśnie chroni skórę właściwą przed czynnikami zewnętrznymi, bakteriami, utratą wody.

Jaki booster na początek pojawił się w naszej ofercie?

Booster BAKUCHIOL. Krótki i prosty skład, a w nim rewolucyjny składnik, który na rynku kosmetycznym istnieje od niedawna: bakuchiol

Nazywany roślinnym retinoidem, wykazuje działanie podobne do retinolu, ale jednocześnie nie wykazuje jego negatywnych skutków, stąd może być stosowany nawet przez posiadaczki cery wrażliwej, może być nakładany w dzień i może być używany nawet codzień 😉

Bakuchiol wykazuje działanie lekko złuszczające i normalizujące, zwiększa ilość fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Pomaga także w walce z trądzikiem, a w medycynie wschodu używany był od dawna do leczenia egzemy.

W naszym boosterze znajdziesz 1% czystego bakuchiolu – to obecnie maksymalne dopuszczalne stężenie!

Nasz booster to kosmetyk w 100% naturalny.

Jak stosować?

Najlepiej rano lub wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu twarzy. 2-3 krople (jedną pompkę) rozprowadź w palcach dłoni i delikatnie rozsmaruj na jeszcze wilgotnej skórze. Następnie na booster nałóż swój ulubiony serum i/lub krem. Jeśli uważasz, to zbyt wiele kroków w Twojej rutynie pielęgnacyjnej, możesz zmieszać booster ze swoim ulubionym kremem (na przykład ACHILLEA) przed nałożeniem go na twarz – po prostu nałóż niewielką ilość kremu w zagłębienie dłoni i zmieszaj z 2 kroplami boostera.

Dodaj komentarz