Top

Nasza Filozofia

LOKALNOŚĆ

Żyjąc tu i teraz przywykliśmy do tego, co bliskie, a to, co bliskie mocniej na nas działa. Być może to, co bliskie nie wywołuje w nas takiej ekscytacji, jak wyprawa do mórz południowych na przykład, niemniej ma ogromne znaczenie. W tym, co obok, jest więcej zrozumiałej dla nas energii, prawdy świata. Zatem, kiedy potrzeba nam czegoś – szukamy tego w pobliżu. Składniki kremów bierzemy z tego, co rośnie tuż, obok, na łące, w lesie, w ogrodzie, w wodzie – bo do tego właśnie żyjąc tutaj przywykliśmy.

Wierząc w biozgodność pomiędzy nami, a otaczającym nas środowiskiem sprawiliśmy, że wszystkie ekstrakty roślinne oraz wszystkie oleje używane w formulacjach pochodzą z roślin z naszej szerokości geograficznej.

 

AROMATERAPIA

Kochamy zapachy. Ale zapach to nie tylko ulotny bodziec mile drażniący nasz zmysł powonienia. Zapach to mieszanina skomplikowanych substancji o udowodnionym działaniu na nasz organizm. Olejki eteryczne jako lotne substancje przenikają do krwioobiegu poprzez drogi oddechowe, by następnie wpływać na redukcję stresu, poprawę nastroju. Nasze autorskie mieszanki wysokiej klasy olejków eterycznych działają także na skórę – na jej wygląd, na jej funkcję, na jej pielęgnację. I tak – wszystkie nasze produkty pachną. Pachną nieprzypadkowo, bo olejki dobrane zostały do danego produktu zgodnie z najlepszą wiedzą aromaterapeutyczną czyniąc je substancjami aktywnymi w kosmetyku.

 

DELIKATNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ

Szanujemy daną nam i otaczającą nas rzeczywistość, dajemy jej działać. Nie zabijamy cudownych właściwości ziół, kwiatów i drzew, które zbieramy i których używamy. Dajemy im żyć w naszych kosmetykach. Nie niszczymy ich drastycznymi procesami obróbki. Nie łączymy z syntetyczną chemią. W najdelikatniejszy sposób wydobywamy lecznicze i pielęgnacyjne właściwości i chronimy je przed zniszczeniem.

Aby zmaksymalizować ilość aktywnych składników w emulsjach zastępujemy wodę świeżymi samodzielnie wykonanymi naparami, odwarami i maceratami roślinnymi.

 

BIOFOTONICZNA OCHRONA

A wszystko pakujemy w ciemne biofotoniczne szkło, zwiększające ochronę cennej zawartości.

TRUDNE NAZWY?

Trudne imiona naszych produktów? Już nie takie trudne, gdy dowiemy się, że za każdym z tych imion kryje się łacińska nazwa najważniejszego w danym kosmetyku składnika – zioła lub innej rośliny. Najważniejszego, bo została mu powierzona specjalna rola, ważne zadanie. Oczywiście, ten składnik nie jest sam, nie działa w pojedynkę – towarzyszy mu zawsze kilku istotnych pomocników. Niemniej – gra główną rolę, pierwsze skrzypce…

PIĘKNO PROSTOTY

Poszukując tego, co lokalne, nie rezygnujemy jednak przecież z tego, co piękne. Aby być naturalnym i lokalnym nie trzeba odwoływać się do opowieści o „wsi spokojnej, wsi wesołej” wraz z idącą za tą opowieścią siermiężną scenografią. Można (i my tak właśnie robimy) pomyśleć także o mieście z jego nowoczesną przestrzenią i estetyką. Wnosimy do miast to, co miasta dawno zatraciły – kontakt z naturą; naturą pierwotną, czystą, prawdziwą i żywą przede wszystkim. Tą, która od zawsze stanowi nieodłączny element nie tylko naszego otoczenia, ale i naszego życia. Jednocześnie tą, o której w szalonym pędzie dzisiejszych czasów zdarza nam się zapominać, którą bagatelizujemy, której nie doceniamy.

KOCHAMY NASZĄ PLANETĘ

Szanując rośliny, z których pozyskujemy cenne esencje, dbamy o świat, w jakim wyrastają. Nie chcemy zbędnych odpadów. Pakujemy produkty w szklane opakowania. Nie używamy dodatkowych pudełek, ani folii opakowaniowych. Dostarczamy zamówione produkty w opakowaniach biodegradowalnych, wypełnionych ekologicznymi skrobiowymi piankami, zaklejone papierową taśmą na ekologicznym, bezpiecznym kleju.

Nasze produkty to hołd składany przyrodzie. To także ukłon w Waszą stronę – w stronę Ludzi świadomych i wymagających.

 

 

RESUME

Podsumowując w punktach:

– produkty Szmaragdowe Żuki tworzone są z myślą o holistycznej pielęgnacji: dbamy o twarz, o ciało, o zmysły. Wszystkie nasze produkty pachną, a ich zapach nie jest przypadkowy – każdy olejek eteryczny dobrany jest do danej receptury zgodnie ze sztuką aromaterapii i ma wzmocnić działanie produktu,

– każda receptura to wysoce skoncentrowana i działająca formuła – bez zbędnych nośników i wypełniaczy,

– jako pierwsi i być może jedyni w Europie wprowadziliśmy świeży napar z nasion lnu jako podstawę w produkcji kremów emulsyjnych,

– zamiast wody używamy wyłącznie świeżych naparów roślinnych ze specjalnie selekcjonowanych roślin pochodzących z upraw organicznych,

– wszystkie oleje są świeże, nierafinowane, zimnotłoczone, surowe, najczęściej tłoczone na nasze zamówienie w niewielkich polskich tłoczarniach,

– dbamy o to, aby jak największy udział w recepturze miały produkty ze znakiem organic lub wild creafted,

– używamy wyłącznie najwyższej jakości naturalnych olejków eterycznych,

– wszystkie nasze produkty są wyłącznie roślinne – próżno w nich szukać składników odzwierzęcych,

– żaden z produktów oraz żaden z surowców użytych w produkcji nie był testowany na zwierzętach,

– dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie surowce używane przez nas w produkcji były uznawane przez ECOCERT i/lub COSMOS,

– wszystkie nasze produkty są certyfikowane, przebadane i pozostają pod stałą kontrolą jakości i bezpieczeństwa,

– nasze opakowania wysyłkowe są przyjazne środowisku,

– ograniczamy ilość odpadów poprzez świadomą politykę gospodarowania odpadami oraz krzewienie wiedzy o surowcach biodegradowalnych zarówno wśród naszych dostawców jak i klientów.

v

Szmaragdowe Żuki tworzone są z myślą o holistycznej pielęgnacji: dbamy o twarz, o ciało, o zmysły. Wszystkie nasze produkty pachną, a ich zapach nie jest przypadkowy - każdy olejek eteryczny dobrany jest do danej receptury zgodnie ze sztuką aromaterapii i ma wzmocnić działanie produktu.