NATURALNY KREM DO TWARZY – DLACZEGO SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Krem to twarzy jest kosmetykiem, którego stosowanie może przynieść skórze wiele korzyści. Dlatego warto uwzględnić go w swojej pielęgnacji, nawet jeśli z założenia ma być ona minimalistyczna.

FUNKCJE NATURALNEGO KREMU DO TWARZY

Głównym zadaniem kremu do twarzy, jest zapewnienie skórze nawilżenia i ochrony – krem tworzy na skórze tak zwaną barierę okluzyjną, a więc barierę, która chroni ją przed utratą wilgoci z głębszych warstw. W zależności od składu, kremy mogą również przyczyniać się do poprawy kondycji cery trądzikowej, naczynkowej czy dojrzałej. Ich rolą jest także ochrona skóry przed zanieczyszczeniami powietrza i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

CO DECYDUJE O SKUTECZNOŚCI DZIAŁANIA KREMU DO TWARZY?

Wybierając naturalny krem do twarzy, warto przyjrzeć się, w oparciu o jakie składniki został skomponowany. To właśnie skład decyduje o tym, czy dany produkt będzie działał naprawdę skutecznie i przyniesie oczekiwane rezultaty na skórze. Co warto wiedzieć przed zakupem? Tajemnica tkwi w szczegółach.

◽️Brak wody – w emulsyjnych kremach do twarzy Szmaragdowe Żuki, fazę wodną zastąpiono świeżymi, esencjonalnymi naparami. Zapewnia to jeszcze wyższe stężenie substancji aktywnych, a co za tym idzie silniejsze działanie. Napary w połączeniu z olejami stanowią prawdziwą bombę odżywczą dla skóry!
◽️Odpowiednie stężenie składników aktywnych – to, że dany składnik znajduje się w INCI, nie oznacza, że ma on realny wpływ na skórę. Aby tak było, musi występować w odpowiednim stężeniu, inaczej stanowi jedynie „ozdobnik” etykiety. Ważny jest nie tylko procentowy udział poszczególnych składowych, ale także ich synergia – to jak wzajemnie na siebie oddziałują i się uzupełniają. Kosmetyki naturalne  Szmaragdowe Żuki mają przemyślane składy, dobrane w taki sposób, by zmaksymalizować skuteczność działania.
◽️Brak sztucznych aromatów i wypełniaczy – tego rodzaju substancje nie są cechą kosmetyków naturalnych. Prawdziwie naturalny kosmetyk zawiera tylko to, co niezbędne, bez niewiele wartych dla skóry „polepszaczy”, a zapach nadają mu olejki eteryczne, które równocześnie są substancjami aktywnymi i w każdym produkcie pełnią swoją rolę, przypisaną zgodnie ze sztuką aromaterapii.

JAK DOBRAĆ KREM DO TWARZY, ADEKWATNIE DO POTRZEB SKÓRY?

Naturalny krem do twarzy, podobnie jak inne produkty do pielęgnacji, powinien być dostosowany do konkretnych potrzeb skóry.

Czym kierować się przy wyborze kremu do twarzy?

Określając swój typ cery i definiując jej potrzeby – czy jest bardziej sucha, w stronę normalnej, a może normalna z tendencją do mieszanej?
Sprawdzając, do jakiej cery dedykowany jest określony produkt.
Prześwietlając skład INCI – posiadając wiedzę na temat składników, można z większą precyzją ocenić, czy produkt będzie odpowiedni dla konkretnego typu cery. Warto posiadać nawet podstawowe umiejętności rozszyfrowywania listy składników, chociażby po to, by na tej podstawie rozpoznać, który kosmetyk jest prawdziwie naturalny.