OLEUM – HYDROFILOWY OLEJEK DO DEMAKIJAŻU I MYCIA TWARZY

Oczyszczanie i demakijaż, to dwa odrębne etapy pielęgnacji twarzy. Jednak my z czystą przyjemnością połączyliśmy je w jednym produkcie. Używanie olejku hydrofilowego Oleum, to zarówno oszczędność czasu, jak i miejsca w łazience, a przy tym ogromna przyjemność stosowania, gdyż jest to kosmetyk bardzo prosty w użyciu.

OLEJEK HYDROFILOWY OLEUM – ŁAGODNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ W JEDNYM

Dbanie o skórę zaczyna się już na pierwszym etapie pielęgnacji. Dlatego w produkcie do demakijażu i oczyszczania, zawarliśmy całe mnóstwo zbawiennych dla skóry, odżywiających ją, nawilżających, zmiękczających i łagodzących składników.

Szczególną uwagę zwracamy na ekstrakt z nagietka we frakcjonowanym oleju kokosowym – nagietek działa łagodząco, wycisza objawy trądziku różowatego i zapalenia mieszków włosowych, rozjaśnia przebarwienia. Zawieszenie ekstraktu akurat we frakcjonowanym oleju kokosowym, gwarantuje możliwie największą ilość substancji czynnych.

DEMAKIJAŻ BĘDZIE CZYSTĄ PRZYJEMNOŚCIĄ

Nie ma nic przyjemnego w robieniu demakijażu tłustymi, ciężkimi do usunięcia olejami. Olejek hydrofilowy Oleum łączy w sobie bogaty, odżywczy skład, bazujący na połączeniu wysokiej jakości olejów, a dodatek delikatnego emulgatora sprawia, że olejek po zetknięciu z wodą emulguje, zamieniając się w łatwo spłukiwalne mleczko.
Tylko dodamy, że bosko pachnie marcepanem. Od teraz obowiązek demakijażu i oczyszczania stanie się rytuałem, na który warto zaczekać.

OCZYSZCZANIE SKÓRY BEZ NARUSZANIA BARIERY HYDROLIPIDOWEJ

Ręcznie tworzony wegański olejek do demakijażu, skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, kurz i sebum, a przy tym jest bardzo łagodny dla skóry – nie narusza jej naturalnego płaszcza ochronnego (bariery hydrolipidowej).
Odpowiednie połączenie wysokiej jakości lekkich olejów i emulgatora, pozwala skutecznie usunąć ze skóry makijaż i zabrudzenia, jednocześnie dbając o jej komfort.

JAK STOSOWAĆ OLEJEK HYDROFILOWY?

Olejek działa na zasadzie „przyciągania”, w myśl zasady że tłuszcze najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach. W tym przypadku, olejek świetnie usuwa sebum oraz nawet cięższe, wodoodporne kosmetyki. Aby wykonać nim demakijaż i mycie, wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu na twarz i wykonać masaż, a następnie zmyć twarz ciepłą wodą. W kolejnym kroku, niewielką ilość olejku mieszamy z wodą w zagłębieniu dłoni i tak powstałym mleczkiem myjemy twarz i ponownie spłukujemy ciepłą wodą. Chcąc jedynie umyć twarz, wystarczy wykonać krok pierwszy. Olejek hydrofilowy świetnie sprawdzi się zarówno w porannej, jak i wieczornej pielęgnacji skóry.

CZYSTA SKÓRA TO PODSTAWA

Dokładny demakijaż i oczyszczanie, to podstawa, jeśli chcemy się cieszyć zadbaną i zdrową skórą. Dopiero po usunięciu wszelkich zabrudzeń i makijażu, można śmiało przejść do kolejnych etapów pielęgnacji. Sumienne wykonywanie pierwszego kroku pielęgnacji, nie tylko niweluje ryzyko powstawania niedoskonałości, ale również zwiększa skuteczność stosowanych kosmetyków – mogą one wchłaniać się bez przeszkód w postaci nieusuniętych z twarzy resztek makijażu, czy sebum.