Top

Szmaragdowe Żuki

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „krem do twarzy” naszym oczom ukazuje się 16 600 000 wyników. Rynek kosmetyczny oferuje całe zatrzęsienie przeróżnych propozycji produktów z tej kategorii. Jak zatem rozpoznać który z nich będzie działał naprawdę skutecznie, a obietnice działania nie skończą się na napisach, widocznych na etykiecie?

Producenci kosmetyków potrafią prześcigać się w zapewnieniach o skuteczności działania swoich produktów. Jednak za deklaracjami marketingowymi nie zawsze idzie tak samo bajeczny skład. Bo to właśnie on świadczy o tym, czy kosmetyk będzie miał realny wpływ na zdrowie i wygląd skóry.

Dziś skupimy się na kremach do twarzy – to kosmetyk, który śmiało można określić jako pielęgnacyjny niezbędnik. Powinien on być dostosowany do indywidualnego zapotrzebowania danego rodzaju cery. Co jednak decyduje o tym, że krem faktycznie zadziała?

Tajemnica tkwi oczywiście w odpowiednio skomponowanym składzie. Wiąże się to z kilkoma aspektami:

1. Ilość wody – w składzie emulsyjnych kremów do twarzy Szmaragdowe Żuki nie znajdziesz samej wody. Fazę wodną w naszych kremach stanowią esencjonalne, świeże napary, dzięki czemu dostarczamy Twojej skórze jeszcze wyższego stężenia substancji czynnych. W połączeniu z olejami stanowią one prawdziwą bombę odżywczą dla skóry! Warto w tym miejscu wspomnieć, czym różni się napar od hydrolatu.

  • napar a hydrolat

Aby najprościej przedstawić różnicę między naparem a hydrolatem, trzeba wziąć pod uwagę proces ich pozyskiwania. Hydrolat jest to produkt niejako uboczny powstały w procesie produkcji olejków eterycznych. Rośliny destylowane są parą wodną, która unosi tylko część składników z destylowanej rośliny a większość z tych uniesionych dobroczynnych składników stanowi olejek eteryczny. W pozostałej wodzie kwiatowej stężenie jest dość niskie.

Podczas sporządzania naparu, materiał roślinny (kwiaty, liście, korzenie, nasiona), zalewa się gorącą wodą i trzyma pod przykryciem przez odpowiedni dla danej rośliny lub jej części czas. W trakcie tego procesu cenne składniki zawarte w danej roślinie, przenikają do wody, która pełni rolę rozpuszczalnika. Odpowiednio przygotowane, silnie skoncentrowane napary mogą być traktowane jako produkty lecznicze.

Skoro para wodna używana w procesie destylacji unosi tylko lekkie molekuły (te cięższe pozostawiając nie ruszone), a woda używana w procesie przygotowania naparu dociera i „wyciąga” większość rozpuszczalnych w wodzie składników, to jasno widać, że formuły oparte o napary są bogatsze i tym samym skuteczniejsze niż formuły oparte o hydrolaty.

Wszystkie surowce zielarskie, na bazie których tworzymy napary zawarte w kosmetykach Szmaragdowe Żuki, są najwyższej jakości, pochodzą z certyfikowanych upraw organicznych lub są zbierane jako dziko rosnące na czystych terenach.

2. Odpowiednie stężenia składników aktywnych – to również bardzo ważny punkt, przy którym chciałabym się na chwilę zatrzymać. O skuteczności kosmetyku decydują stężenia, w jakich występują w nim poszczególne składniki. W przeciwnym wypadku są one jedynie ozdobą etykiety, ale nie mają realnego działania na skórę. Obecność określonych składników na liście INCI nie musi świadczyć o tym, że produkt będzie działał skutecznie. To dlatego, że nie wystarczy dodać daną substancję aktywną na listę składników, często jest to jedynie chwyt marketingowy, a tak naprawdę ilość danego ekstraktu czy innego składnika aktywnego jest śladowa. Ilość każdej substancji aktywnej, jaka trafia do kosmetyku, musi być odpowiednio wyważona. Dodatkowo istotna jest tu synergia poszczególnych składowych – to jak wspierają i uzupełniają swoje działanie. Produkty Szmaragdowe Żuki mają przemyślane składy, dobrane w taki sposób, by zmaksymalizować skuteczność działania. Nic lepiej nie świadczy o zauważalnych efektach na skórze, niż opinie wielu zadowolonych Klientek i przesyłane nam przez Klientki zdjęcia metamorfoz ich skóry.

3. Brak zbędnych wypełniaczy i sztucznych aromatów – niejednokrotnie skład kosmetyku bywa „ulepszany” pustymi, nic nie dającymi pod względem pielęgnacyjnym wypełniaczami. Ponadto aby kosmetyk był atrakcyjniejszy dodaje się do niego zapach, który w składzie INCI figuruje pod nazwą aroma lub parfum. To są substancje stanowiące „ozdobniki”, w żaden sposób nieprzynoszące efektu pielęgnacyjnego. W kremach Szmaragdowych Żuków nie znajdziesz ani wypełniaczy ani syntetycznych zapachów. Owszem, kremy pachną, do tego dość intensywnie, ale zapach ten uzyskujemy poprzez właściwe dobranie do potrzeb rodzaju skóry olejków eterycznych. Olejki też są substancjami aktywnymi – w każdym kremie mają swoją przypisaną zgodnie ze sztuką aromaterapii rolę.

Krem dopasowany do potrzeb

Każda skóra ma indywidualne potrzeby, do których powinien zostać dobrany kosmetyk pielęgnacyjny. Dlatego w ofercie Szmaragdowe Żuki znajdziesz dwa kremy, różniące się substancjami czynnymi.

ACHILLEA – krem do cery normalnej i mieszanej

To krem stworzony z myślą o cerze normalnej i mieszanej, z tendencją do zatykania porów w linii czoła-nosa-brody. Będzie doskonałym wyborem jeśli dodatkowo towarzyszy Ci uczucie ściągnięcia w suchych partiach twarzy, a skóra pragnie ukojenia i balansu.

  • świeży napar z kwiatów krwawnika – reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza tendencję do powstawania zaskórników, działa lekko rozjaśniająco. Przynosi ulgę przy nadprodukcji sebum tuż przy nosie, na czole i przy suchych policzkach. Działanie krwawnika wzmacnia niacynamid, czyli witamina B3.
  • świeży napar z nasion lnu – nawilża, działa osłaniająco i łagodząco.
  • ekstrakt z szarotki – ma wysokie właściwości przeciwutleniające i zmiatające wolne rodniki, łagodzące i przeciwzapalne.

Aby podkręcić działanie kremu przed nałożeniem go wieczorem zmieszaj niewielką jego ilość z wybranym serum. Jeśli chcesz zwiększyć działanie regulujące sebum zastosuj 1-2 krople eliksiru AESCULUS, jeśli zaś chcesz spotęgować przeciwrodnikowe i przeciwzmarszczkowe działanie, użyj 1-2 kropli serum CERASUS.

TILIA – krem do cery suchej i normalnej

Twoja cera jest przesuszona, pragnie nawilżenia i ukojenia? Krem TILIA to bogactwo naparów, działających na skórę jak nawadniający kompres. Jak działają poszczególne napary i ekstrakty, które zawiera?

  • świeży napar z kwiatów lipy – poprzez zwiększanie uwodnienia skóry podnosi elastyczność i sprężystość skóry, zmniejsza łojotok i hamuje proces pękania i łuszczenia naskórka.
  • świeży napar z kwiatów dzikiego ślazu – wykazuje działanie osłaniające (powlekające) i zmiękczające.
  • świeży napar z nasion lnu – nawilża, działa osłaniająco i łagodząco.
  • ekstrakt z szarotki – ma wysokie właściwości przeciwutleniające i zmiatające wolne rodniki, łagodzące i przeciwzapalne.
  • ekstrakt z żywokostu – wspomaga nawilżenie skóry, działa osłaniająco, łagodzi trądzik różowaty, pomaga likwidować zaczerwienienia po trądziku.

Aby zwiększyć działanie kremu przed nałożeniem go wieczorem zmieszaj niewielką jego ilość z wybranym serum. Jeśli chcesz zwiększyć odżywienie skóry twarzy zastosuj 1-2 krople eliksiru SYMPHYTUM. A jeśli chcesz spotęgować przeciwrodnikowe i przeciwzmarszczkowe działanie, użyj 1-2 kropli serum CERASUS.

Kremy Szmaragdowe Żuki tworzone są w małych partiach, tak by zachować maksimum świeżości poszczególnych składników. Wszystko co najlepsze z natury zamykamy w ciemnych słoiczkach ze szkła biofotonicznego, które chroni formuły przed niszczącym działaniem światła słonecznego.

Obserwujemy trend powrotu do korzeni – wiedzy zielarzy i naszych Babć. My podążamy tą ścieżką, gdyż uważamy że czerpanie z natury może przynieść skórze wymierne korzyści. Dzięki kolejnym badaniom nad ekstraktami roślinnymi, wiemy które z nich są wartościowe i to właśnie one trafiają do naszych produktów. Botaniczna pielęgnacja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie powrotu do natury. Skuteczne i łagodne dla skóry składniki, bez zawartości substancji toksycznych to coś, po co chce sięgać coraz więcej świadomych konsumentów.

Szmaragdowe Żuki tworzone są z myślą o holistycznej pielęgnacji: dbamy o twarz, o ciało, o zmysły. Wszystkie nasze produkty pachną, a ich zapach nie jest przypadkowy - wynika z wiedzy aromaterapeutycznej. Zamiast wody używamy skoncentrowanych naparów roślinnych. I kochamy witaminy.